سوالات متداول    آرشیو سوالات متداول

در این بخش می توانید پاسخ برخی از سوالات مطرح در زمینه یوگا و سیکلیک یوگا را بیابید

یوگا مجموعه ایی از تمرین ها و آموزه های جسمی، تنفسی و ذهنی در راستای سالم سازی تن و روان می باشد.
سیکلیک یوگا سبک نوین اجرای تمرین‌های بدنی و تنفسی یوگا است. طراحی هر سیکل را می توان به سرودن آهنگی موزون تشبیه کرد. هر یک از نُت های موسیقی جایگاه و ارزش ویژه خود را دارند اما چگونگی کنار هم قرارگرفتن آنها است که نوایی دلنشین ایجاد می کند. در شیوه سیکلیک یوگا هر آسانا مانند یک نت و یک سیکل همانند قطعه موسیقی است. بر اساس توالی اجرای حرکات بدنی در هر سیکل در پایان تمرین آن، احساس ویژه ای در بدن و روان ایجاد خواهد شد. معرفی کامل سبک
به طور کلی، یوگا خاصیت کمک درمانی و سالم سازی در بیماری های گوناگون را دارا می باشد و سیکلیک یوگا از این قاعده مستثنی نیست. اما با توجه به چینش دقیق حرکات، بر اساس موازین پزشکی و علمی و همچنین محدودیت های فیزیکی فرد، تاثیرات کمک درمانی این سبک، به مراتب بیشتر می باشد.
محدودیت های خاص بر اساس شرایط فیزیکی افراد مطرح می شود که باعث تقسیم بندی سیکل ها به دو دسته مبتدی و پیشرفته شده است.
این سبک در سال ۱۳۷۶ توسط خانم استاد مایا ماچوه و آقای دکتر ساعد احمدی در ایران بنیان گذاری شد. اطلاعات بیشتر
باشگاه مرکزی در تهران - سعادت آباد (اطلاعات تماس) و نمایندگی های معتبر و مورد تایید در شهرستان رشت و جناح
تمامی مربیان مورد تایید سبک سیکلیک یوگا در صفحه مربیان رسمی معرفی شده اند. در صورت نیاز می توانید جهت هماهنگی، با باشگاه یوگا پیام مهر و یا نمایندگان ما در تماس باشید. با توجه به سوء استفاده های اخیر، جهت حفظ سلامت جسم و روان خود و جلوگیری از صدمات جبران ناپذیر، با توجه به این اصل که سبک سیکلیک یوگا بر اساس موازین دقیق علمی و پزشکی بنیان گذاری شده است، اکیداً توصیه می گردد از انجام تمرینات و سیکل ها تحت نظر افراد غیر رسمی که مورد تایید باشگاه و مرکز یوگا پیام مهر نمی باشند امتناع ورزید.
جهت آشنایی با کتاب های منتشر شده در زمینه یوگا و سیکلیک یوگا، به این صفحه رجوع کنید.